Art Makers – ostatnia prosta przed wyzwaniem konkursowym Solidarne FabLaby 2020

Wrzesień 2020 będzie miesiącem rozstrzygającym w tegorocznej edycji międzynarodowego wyzwania Solidarne FabLaby #Imake4MyCity! Tegorocznym tematem jest „Art makers”. Chodzi o wymyślenie i wykonanie, pod okiem doświadczonego twórcy, dzieła z wykorzystaniem co najmniej jednego narzędzia lub maszyny cyfrowej z FabLabu.
Jest to wyzwanie konkursowe indywidualne i grupowe, w którym można wykazać się umiejętnościami cyfrowymi! Głosowanie jest otwarte dla wszystkich i trwa do 15 października!

 

Do 30 września możesz również głosować na inne zespoły.

Głosować

 

Wyzwanie konkursowe pobudzające kreatywność młodych i odkrywające ich talenty

Ten międzynarodowy konkurs polega na produkcji urządzeń cyfrowych, a rywalizować w nim będą osoby młode przyjęte do naszych Solidarnych FabLabów i gotowe stanąć do zespołowej walki. Co roku pojawia się nowy temat, który ma pobudzić ich kreatywność i zainteresować światem aktywności zawodowej. W tej edycji młodzi muszą opracować nowe zastosowania cyfrowe w dziedzinach artystycznych. To wspaniała okazja do pokazania, jak kreatywność w zestawieniu z cyfryzacją owocują projektami łączącymi innowacyjność, kulturę i solidarność.

Walka pomiędzy projektami trwa do 15 października!

W wyzwaniu, które zostało ogłoszone pod koniec 2019 r. w zespołach Solidarnych FabLabów i Solidarnych Third Places, weźmie udział wiele zespołów. Do 15 stycznia 2020 r. miały one czas na stworzenie i zgłoszenie projektu naszej komisji. 13 zespołów, które zostały ostatecznie zakwalifikowane do konkursu, będzie walczyć o trzy nagrody:

Rozdanie nagród będzie transmitowane na żywo 5 listopada 2020 r. o godz. 17.30 (CET) na stronie fondationorange.com.

Wyzwanie konkursowe, za którym kryje się program włączenia zawodowego

Podobnie jak w poprzednich edycjach, nasze wyzwanie konkursowe jest skierowane do młodych w trudnej sytuacji, których szkolimy bezpłatnie w zakresie produkcji cyfrowej w naszych Solidarnych FabLabach i Solidarnych Third Places. Dla nich jest to okazja, żeby pochwalić się swoją pracą i pokazać wszystkim, czego się nauczyli w FabLabie, chociaż nie chodzą do szkoły i nie mają żadnego wykształcenia!
Od 2014 roku wspieramy tę młodzież w naszych Solidarnych FabLabach. Uczestnicy nie mają kwalifikacji ani zatrudnienia, ale uczą się wspólnie i bezpłatnie, jak wykorzystywać technologie cyfrowe do projektowania i realizowania niesamowitych pomysłów. To alternatywna, przyjazna i innowacyjna forma nauki, która pozwala odzyskać wiarę w siebie i poznać własne talenty.

Wspieramy 129 Solidarnych FabLabów. To nowa szansa dla młodzieży, by wkroczyć na rynek pracy w sposób odmienny od tradycyjnego.
Natomiast Solidarne Third Places kierują się zasadą wspólnego działania i chcą otworzyć młodym dostęp do wsparcia w edukacji, do poznania roli cyfryzacji w procesie produkcji czy do twórczości artystycznej. Wspieramy projekty cyfrowe i kulturalne w nowych lokalizacjach naszych warsztatów, położonych w regionach wiejskich we Francji.

 

Art Makers… czyli co?

Młodzież może wykonywać i zgłaszać do wyzwania prace z różnych dziedzin artystycznych – rzeźby, architektury, sztuk graficznych (w tym malarstwa i rysunku), muzyki, tańca, poezji, literatury, ruchomych obrazów (kino, telewizja, sztuka cyfrowa), przedstawień artystycznych (teatr, pantomima), fotografii, komiksów oraz mody.
Dlatego doświadczony twórca (artysta lub rzemieślnik) wniesie do każdego zespołu swoje umiejętności, wesprze młodych w pracy kreatywnej czy doborze materiałów.

 

Wyślij komentarz

moderacja a priori

To forum jest moderowane : Twój wpis ukaże się dopiero po weryfikacji przez administratora strony.

Kim jesteś? (nieobowiązkowe)
Votre message
  • Ce formulaire accepte les raccourcis SPIP [->url] {{gras}} {italique} <quote> <code> et le code HTML <q> <del> <ins>. Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.

Na ten sam temat

Voir plus Na ten sam temat

Wyzwanie konkursowe daje możliwość młodym, będącym w trudnej sytuacji szkolnej bądź zawodowej, wykonania pracy zespołowej z wykorzystaniem narzędzia cyfrowego z naszych...

Nowa edycja oznacza nowe projekty. FabLaby miały cztery miesiące na opracowanie i przygotowanie projektów związanych z tegorocznym tematem „Art makers”. Wyzwanie konkursowe...

Wystartowała edycja 2020 międzynarodowego wyzwania konkursowego FabLabs Solidaires #Imake4MyCity! Tegorocznym tematem jest „Art makers”. Chodzi o wymyślenie i wykonanie, pod...