Art Makers: rozpoczyna się wyzwanie konkursowe – Solidarne FabLabs 2020!

Wystartowała edycja 2020 międzynarodowego wyzwania konkursowego FabLabs Solidaires #Imake4MyCity! Tegorocznym tematem jest „Art makers”. Chodzi o wymyślenie i wykonanie, pod okiem doświadczonego twórcy, dzieła z wykorzystaniem co najmniej jednego narzędzia lub maszyny cyfrowej z FabLabu.
Jest to wyzwanie konkursowe indywidualne i grupowe, w którym można wykazać się umiejętnościami cyfrowymi!

 

Challenge des FabLabs Solidaires 2020 - Art makers

 

Wyzwanie konkursowe pobudzające kreatywność młodych i odkrywające ich talenty

Nasze międzynarodowe wyzwanie konkursowe wykorzystujące cyfryzację w procesie produkcji polega na współzawodnictwie młodzieży spotykającej się w naszych Solidarnych FabLabach. Uczestnicy podejmują wyzwanie drużynowo. Co roku pojawia się nowy temat, który ma pobudzić kreatywność i zainteresować światem aktywności zawodowej. W tej edycji młodzi muszą opracować nowe zastosowania cyfrowe w dziedzinach artystycznych. To wspaniała okazja do pokazania, w jaki sposób kreatywność i cyfryzacja mogą tworzyć projekty łączące innowacyjność, kulturę i solidarność.

Projekty są już przygotowywane... wkrótce staną do konkursu!

Wyzwanie konkursowe zostało już ogłoszone w Solidarnych FabLabach i Solidarnych Third Places! Zostało im zaledwie kilka tygodni, do 15 stycznia 2020, na opracowanie i wykonanie projektu oraz przedstawienie go naszej komisji konkursowej. Zespoły ubiegają się o trzy nagrody:

Nagrody zostaną przyznane podczas wydarzenia, które odbędzie się w Paryżu.

Art Makers… to znaczy?

Dzieło, które zostanie wykonane i przedstawione przez młodych, może dotyczyć różnych dziedzin artystycznych, takich jak rzeźba, architektura, malarstwo, rysunek, grafika, muzyka, taniec, poezja, literatura, obraz w ruchu (kino, telewizja, sztuka cyfrowa), spektakle (teatr, mim), fotografia, komiks i moda.
Dlatego doświadczony twórca (artysta lub rzemieślnik) wniesie do każdego zespołu swoje umiejętności, wesprze młodych w pracy kreatywnej czy doborze materiałów.

Wyzwanie konkursowe, za którym kryje się program włączenia zawodowego

Podobnie jak w poprzednich edycjach, nasze wyzwanie konkursowe jest skierowane do młodych w trudnej sytuacji, których szkolimy bezpłatnie w zakresie produkcji cyfrowej w naszych Solidarnych FabLabach i Solidarnych Third Places. Dla nich jest to okazja, żeby pochwalić się swoją pracą i pokazać wszystkim, czego się nauczyli w FabLabie, chociaż nie chodzą do szkoły i nie mają żadnego wykształcenia!
Od 2014 roku wspieramy tę młodzież w naszych Solidarnych FabLabach. Uczestnicy nie mają kwalifikacji ani zatrudnienia, ale uczą się wspólnie i bezpłatnie, jak wykorzystywać technologie cyfrowe do projektowania i realizowania niesamowitych pomysłów. Jest to inny sposób uczenia się: wspierający, innowacyjny, życzliwy, po to, aby przywrócić wiarę w siebie i odkryć talenty.

 

Wspieramy 88 Solidarnych FabLabów. A nasza sieć rozrośnie się w 2020 roku do ponad 100 takich miejsc. To nowa szansa dla młodzieży, by wkroczyć na rynek pracy w sposób odmienny od tradycyjnego.
Natomiast Solidarni Third Places kierują się zasadą wspólnego działania i chcą otworzyć młodym dostęp do wsparcia w edukacji, do poznania roli cyfryzacji w procesie produkcji czy do twórczości artystycznej. Wspieramy projekty cyfrowe i kulturalne w nowych lokalizacjach naszych warsztatów, położonych w regionach wiejskich we Francji.

 

Wyślij komentarz

moderacja a priori

To forum jest moderowane : Twój wpis ukaże się dopiero po weryfikacji przez administratora strony.

Kim jesteś? (nieobowiązkowe)
Votre message
  • Ce formulaire accepte les raccourcis SPIP [->url] {{gras}} {italique} <quote> <code> et le code HTML <q> <del> <ins>. Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.

Na ten sam temat

Voir plus Na ten sam temat

Wyzwanie konkursowe daje możliwość młodym, będącym w trudnej sytuacji szkolnej bądź zawodowej, wykonania pracy zespołowej z wykorzystaniem narzędzia cyfrowego z naszych...

Nowa edycja oznacza nowe projekty. FabLaby miały cztery miesiące na opracowanie i przygotowanie projektów związanych z tegorocznym tematem „Art makers”. Wyzwanie konkursowe...