Edycja 2018/2019 konkursu Solidarnych FabLabów rozpoczęta!

Właśnie ruszyła edycja 2018/2019 międzynarodowego konkursu Solidarnych FabLabów! W tym roku jego tematem jest zrównoważony rozwój w życiu codziennym. Zadanie dla młodych jest następujące: wymyślić w FabLabie, w ciągu kilku tygodni, zrównoważone i konkretne rozwiązania (przedmiot, prototyp, aplikacja), które każdy może wykonać i wykorzystywać w życiu codziennym. Konkurs ma charakter indywidualny oraz zbiorowy, i służy zaprezentowaniu swoich umiejętności w cyfrowym świecie! #Imake4MyCity ruszyło!

 

 

Konkurs integrujący młodych w trudnej sytuacji życiowej

Tak samo, jak podczas dwóch pierwszych edycji, nasz konkurs skierowany jest do osób młodych w trudnej sytuacji życiowej, które w Solidarnych FabLabach otrzymują bezpłatne szkolenie w zakresie produkcji urządzeń cyfrowych. Dla nich jest to okazja do pokazania całemu światu, czego się nauczyli pomimo tego, że przerwali naukę w szkole lub nie mają wykształcenia popartego dyplomem. Od 2014 roku w naszych Solidarnych FabLabach towarzyszymy osobom młodym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nie mając kwalifikacji ani pracy, uczą się one tam bezpłatnie, w duchu wzajemnej współpracy, wykorzystywać technologię cyfrową do projektowania i wykonywania najbardziej pomysłowych wynalazków. To alternatywna, przyjazna i innowacyjna forma nauki, która pozwala odzyskać wiarę w siebie i poznać własne talenty.
Obecnie wspieramy 73 Solidarne FabLaby. W 2019 roku nasza sieć będzie liczyła 84 Solidarne FabLaby. Solidarne FabLaby to nowa szansa na integrację zawodową, poza klasyczną ścieżką kształcenia.

 

Konkurs pobudzający kreatywność młodych i pokazujący ich talenty

Po edycjach przeprowadzonych w roku 2016 i 2017, ten międzynarodowy konkurs polegający na produkcji urządzeń cyfrowych #Imake4MyCity wysuwa na pierwszy plan osoby młode przyjęte do Solidarnych FabLabów,, wspieranych przez naszą Fundację. Co roku nowy temat ma pobudzić ich kreatywność i zainteresowanie światem zawodowym. W nowej edycji chodzi w szczególności o rozwijanie nowych praktyk zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju, o uwrażliwienie i stanie się podmiotem codzienności, w której bardziej szanuje się środowisko naturalne, sprawiając jednocześnie, że możliwości ograniczenia naszego negatywnego wpływu na środowisko staną się dostępne dla wszystkich. Chodzi o to, by pokazać, że technologia cyfrowa przyczynia się do rozwijania bardziej innowacyjnego i bardziej solidarnego społeczeństwa.

 

Projekty przygotowywane... i rywalizujące do 2019 roku!

Niedawno ogłoszono konkurs dla zespołów Solidarnych FabLabów! Na stworzenie projektu i przedstawienie go naszej komisji wybierającej pozostało kilka dni (do 16 listopada 2018 roku). Solidarne FabLaby mogą ubiegać się o trzy nagrody:

  • Grand Prix przyznawane przez jury,
  • Nagrodę Publiczności,
  • Nagrodę Internautów, w przypadku której internauci z całego świata mogą głosować na wybrany projekt na stronie fondationorange.com.

Wręczenie nagród odbędzie się przy okazji uroczystej gali w Paryżu, 24 stycznia 2019 roku.

 

 

Wyślij komentarz

moderacja a priori

To forum jest moderowane : Twój wpis ukaże się dopiero po weryfikacji przez administratora strony.

Kim jesteś? (nieobowiązkowe)
Votre message
  • Ce formulaire accepte les raccourcis SPIP [->url] {{gras}} {italique} <quote> <code> et le code HTML <q> <del> <ins>. Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.

Na ten sam temat

Voir plus Na ten sam temat

Wyzwanie konkursowe daje możliwość młodym, będącym w trudnej sytuacji szkolnej bądź zawodowej, wykonania pracy zespołowej z wykorzystaniem narzędzia cyfrowego z naszych...

Nowa edycja oznacza nowe projekty. FabLaby miały cztery miesiące na opracowanie i przygotowanie projektów związanych z tegorocznym tematem „Art makers”. Wyzwanie konkursowe...

Wystartowała edycja 2020 międzynarodowego wyzwania konkursowego FabLabs Solidaires #Imake4MyCity! Tegorocznym tematem jest „Art makers”. Chodzi o wymyślenie i wykonanie, pod...

6 kwietnia o godz. 20, w Paryżu, rozdano nagrody challenge’u #Imake4mycity. Nagrodzone za projekty Solidarne FabLaby z Kairu, Tunisu, Parthenay i Tuluzy otrzymały po 15.000...