Wyzwanie #Imake4mycity: 17 projektów z 6 krajów!

Udało nam się wybrać projekty realizowane w ramach wyzwania #Imake4mycity. Inteligentne rozwiązania dla miasta przyszłości opracowało i stworzyło łącznie 17 zespołów z 6 krajów. Podczas uroczystości odbywającej się w Paryżu ogłoszone zostaną trzy nagrodzone inicjatywy.
 
visuel challenge #Imake4mycity
 
Międzynarodowe wyzwanie pod nazwą I Make 4 My City angażuje pracownie FabLabs Solidaires z różnych społeczności, nie tylko we Francji, ale też w Egipcie, Hiszpanii, Polsce, Senegalu i Tunezji. Każdy zespół przygotowuje projekt związany ze swoim krajem, a dokładniej swoją miejscowością.
Twórcy skupiają się na rozmaitych kwestiach, od zdrowia publicznego, przez transport miejski, aż po oświetlenie ulic. Niektóre z proponowanych rozwiązań już zrealizowano, natomiast inne znajdują się na etapie prototypów.

Wszystkie projekty realizowane są przez zespoły złożone z osób w wieku od 12 do 25 lat i polegają na stworzeniu prawdziwie innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnych miast i ich mieszkańców. Młode osoby bez wykształcenia lub z trudnościami w nauce są przyjmowane, szkolone i wspierane w ramach prowadzonych przez nas pracowni FabLabs Solidaires i pracują nad swoimi projektami już od kilku tygodni. Jest to dla nich okazja do zdobycia wiedzy i wykorzystania swojego potencjału.
Dla pracowni FabLabs Solidaires, w których powstaną najlepsze rozwiązania, przewidziano trzy nagrody:

  • Nagroda internautów, przyznawana w drodze głosowania na 1 marca.
  • Nagroda jury
  • Nagroda specjalna

Trzy nagrody, których wysokość wyniesie 15 tys. euro, przyznane zostaną podczas uroczystości odbywającej się w Paryżu 6 kwietnia.
 

>>> W oczekiwaniu na dalsze informacje i możliwość głosowania przedstawiamy zdjęcia kilku zespołów oraz realizowanych projektów.

Egypte challenge fablabs solidaires robot arduino
Equipe projet Zinc challenge fablabs solidaires
equipe projet capsciences fablabs solidaires
équipe Madrid challenge fablabs solidaires
construction prototype équipe Barcelone challenge fablabs solidaires
équipe cohabit et prototype challenge fablabs solidaires
prototype smart Kahdra Tunis challenge fablabs solidaires
Zinc prototype de velo challenge fablabs solidaires
prototype projet fablab pologne challenge fablabs solidaires

 

Udostępnij ten artykuł

 

Wyślij komentarz

moderacja a priori

To forum jest moderowane : Twój wpis ukaże się dopiero po weryfikacji przez administratora strony.

Kim jesteś? (nieobowiązkowe)
Votre message
  • Ce formulaire accepte les raccourcis SPIP [->url] {{gras}} {italique} <quote> <code> et le code HTML <q> <del> <ins>. Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.

Wyszukiwanie